Yeni Oyunumuz, "Yarınlara Geç Kalmadan" için Provalar Başladı...

 "Cumhuriyet ilkeleri ışığında toplumun kültürel ihtiyacını karşılamak, Türk dilini geliştirmek, tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve evrensel değerlere sahip bireylerin
yetiştirilmesine katkıda bulunmak." Vizyonu ile her geçen gün yeni projeler üreten ve üretmeye devam eden Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Adana Devlet Tiyatrosu'nun Sosyal Sorumluluk Projesi "Yarınlara Geç Kalmadan" ile özellikle genç seyircilerimizin bilinç ufuklarını aydınlatmayı hedefliyor.

23 Ekim 2018 Salı günü prömiyer yapması planlanan, sonrasında yapacağı turneler ile ülkemizi kucaklayacak olan oyunumuzun adı "Yarınlara Geç Kalmadan".

 

"Gençlerin uyuşturucu batağına nasıl sürüklendiğini ve sonucunda ne gibi felaketlere yol açabildiğini" anlatan oyunumuzu Feyzullah Arslan ve Nermin Ertürkmen yazdı. Adana Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Gökhan Doğan'ın yönettiği oyunun Dekor ve Kostüm Tasarımını Özge Akarsu, Işık Tasarımını Özer Kuşkaya, Müziklerini Engin Bayrak, Yönetmen Yardımcılığını Burçin Börü, Yönetmen Asistanlığını ise Hakan Akyüz'ün yaptığı oyunda;

 

M. Burak Erol, Hakan Akyüz, Didem Alesoy, Ömer Bertan, Ozan Sargın, Eda Altunkara, Gülistan Kılınç, Osman Çiçek, Dilek Dokumacı, Nazlı Köymen, Dilber Çilem Güngör, Tuğba Sükmen, Recep Kekil, Özgür Küçüköner, Gülsüm Uçkan, Serkan Çil, Vahit Yöney,  Ercan Uslu, Gürcan Alğan rol alıyor.